законодавство / підзаконні акти / постанови Кабінету Міністрів України
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 2 червня 2004 р. N 721
Київ
Про затвердження Комплексної програми
розвитку історико-архітектурного комплексу
"Резиденція Богдана Хмельницького"
на 2004-2010 роки
На виконання розпорядження Президента України від 3 листопада 2003 р. N 357 ( 357/2003-рп ) "Про заходи щодо створення історико-архітектурного комплексу "Резиденція Богдана Хмельницького" Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:
1. Затвердити Комплексну програму розвитку історико-архітектурного комплексу "Резиденція Богдана Хмельницького" на 2004-2010 роки (далі - Комплексна програма), що додається.
2. Взяти до відома, що видатки, пов'язані з виконанням Комплексної програми, здійснюються у межах бюджетних призначень, установлених Міністерству культури і мистецтв у державному бюджеті на відповідний рік, та за рахунок коштів місцевих бюджетів.
3. Черкаській обласній державній адміністрації разом з Міністерством транспорту та Державною туристичною адміністрацією розробити і затвердити заходи щодо реконструкції та будівництва автомобільних доріг Новоселиця - Суботів, Медведівка - Головківка, а також включення до туристських маршрутів об'єктів історико-архітектурного комплексу "Резиденція Богдана Хмельницького" Національного історико-культурного заповідника "Чигирин".
4. Визначити Міністерство культури і мистецтв замовником Комплексної програми.
Прем'єр-міністр України |
В.ЯНУКОВИЧ |
Інд. 28 |
|
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 2 червня 2004 р. N 721 |
КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА
розвитку історико-архітектурного комплексу
"Резиденція Богдана Хмельницького"
на 2004-2010 роки
Загальні положення
Заснований у першій половині XVI століття на кордоні Польсько-Литовської держави з Диким Полем, Чигирин відіграв значну роль в історії України. У 1592 році після отримання містом Магдебурзького права розпочалося будівництво Чигиринського замку.
У 1657-1676 роках Чигирин був резиденцією гетьманів України Хмельницького Ю., Виговського І., Тетері П., Дорошенка П.
Найвищого рівня розвитку Чигирин досяг у 1648-1657 роках, коли він був гетьманською резиденцією Богдана Хмельницького.
З урахуванням значення міста та його пам'яток для історії та культури України у 1989 році створено Чигиринський державний історико-культурний заповідник, якому Указом Президента України від 23 вересня 1995 р. N 864 ( 864/95 ) надано статус національного.
З метою дослідження та відтворення унікальної пам'ятки історії українського державотворення - гетьманської резиденції Богдана Хмельницького у складі Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" створено відділ "Історико-архітектурний комплекс "Резиденція Богдана Хмельницького".
На території, де повинна бути відтворена резиденція Богдана Хмельницького, частково збереглися оборонні стіни Чигиринського замку, бастіон Дорошенка та фундамент церкви Св. Петра і Павла у м. Чигирині, залишки кам'яниці Хмельницьких у с. Суботові.
Мета та основні завдання
Метою Комплексної програми є відтворення гетьманської резиденції, що забезпечить збереження та популяризацію унікального історико-культурного середовища, пов'язаного з ім'ям Богдана Хмельницького, сприятиме використанню культурного надбання для розвитку національної самосвідомості, патріотичного виховання молоді, активізації вітчизняного та міжнародного туризму.
Основними завданнями є:
проведення наукових досліджень, робіт з консервації, реставрації та музеєфікації пам'яток Національного історико-культурного заповідника "Чигирин";
науково обґрунтоване реставраційне відтворення об'єктів історико-архітектурного комплексу "Резиденція Богдана Хмельницького";
забезпечення підтримки належного технічного та експозиційного стану пам'яток заповідника;
створення сучасної інфраструктури для забезпечення належного рівня обслуговування туристів.
Основні напрями виконання Комплексної програми
Комплексна програма виконуватиметься за такими основними напрямами:
проведення історико-архівних, археологічних, історико-архітектурних, інженерно-геологічних досліджень;
поліпшення технічного стану споруд, реконструкція інженерних мереж заповідника;
проведення консерваційних, реставраційних та реставраційно-відновних робіт;
створення умов для належного збереження та музеєфікації нерухомих об'єктів культурної спадщини, регенерації історичного середовища;
пристосування реставрованих та відтворених об'єктів для музейно-експозиційних, рекреаційних та Інших функцій;
упорядкування і озеленення території заповідника.
Етапи виконання та фінансове забезпечення
Комплексної програми
Заходи, визначені у додатку до Комплексної програми, здійснюватимуться у два етапи:
перший (2004-2005 роки) - вивчення технічного стану пам'яток, проведення археологічних, історико-архівних, інженерно-геологічних досліджень, розроблення відповідної проектно-кошторисної документації, завершення робіт з реставрації пам'яток археології у м. Чигирині та с. Суботові, підготовка їх для експозиції, пошук та збирання рухомих об'єктів, пов'язаних з діяльністю Богдана Хмельницького та добою Гетьманщини (в тому числі за кордоном), для створення музейних експозицій у реставрованих та відтворених об'єктах, проведення невідкладних ремонтно-реставраційних, будівельних робіт на інженерних мережах заповідника та робіт з благоустрою його території загальною вартістю 7580 тис. гривень;
другий (2006-2010 роки) - продовження та уточнення обсягів розпочатих робіт, а також коштів, спрямованих на виконання Комплексної програми.
Загальний прогнозний обсяг фінансування Комплексної програми становить 30 950 тис. гривень.
|