Квітень 2010
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

ГОЛОВНА СТОРІНКА
 
АРХІТЕКТУРА
Дослідження
Реставрація
Публіцистика
Архітектори
 
МИСТЕЦТВО
Дослідження
Публіцистика
Митці
 
ІСТОРІЯ
Дослідження
Публіцистика
Історичні постаті
Геральдика
 
ЗАКОНОДАВСТВО
Закони
Міжнародні документи
 Підзаконні акти
укази і розпорядження
Президента України
постанови Верховної
Ради України
постанови Кабінету
Міністрів України
акти Мінкультури
акти інших органів
 
КРАЄЗНАВСТВО
Заповідники
Регіони
 
РЕЄСТРИ
 
 
 
 
 
 законодавство / підзаконні акти / постанови Кабінету Міністрів УкраїниКАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А

від 9 серпня 2001 р. N 1005
Київ
Про використання культових споруд - визначних пам'яток архітектури, які
не підлягають передачі у постійне користування релігійним організаціям

З урахуванням державного значення Софійського собору, Андріївської церкви, костелу Магдалини, відбудованих Успенського та Михайлівського соборів, а також зважаючи на численні звернення віруючих громадян щодо надання культових споруд - визначних пам'яток архітектури релігійним організаціям для проведення богослужінь Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Підтримати пропозицію Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики, Державного комітету у справах релігій, Київської міської та Львівської обласної державних адміністрацій щодо використання для проведення богослужінь:
Михайлівського собору (охоронний номер 711, м. Київ) - патріархією Української православної церкви - Київський патріархат, Успенського собору Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (охоронний номер 4, м. Київ) - митрополією Української православної церкви, Андріївської церкви Національного заповідника "Софія Київська" (охоронний номер 14, м. Київ) - патріархією Української автокефальної православної церкви на Великодні свята (два тижні), в дні дванадесятих, великих церковних свят, особливого поминання померлих, ювілейних і пам'ятних дат, а також визначних державних і церковних подій;
костелу Магдалини (охоронний номер 345, м. Львів) - митрополією Римсько-католицької церкви на Великодні свята (два тижні), в дні дванадесятих і храмових свят, а також визначних державних подій.
2. Установити, що Софійський собор як об'єкт Національного заповідника "Софія Київська", який потребує особливого режиму експлуатації, несумісного з умовами постійно діючого храму, може використовуватися для проведення богослужінь чи інших заходів виключно в дні визначних державних або церковних подій за письмовим дозволом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики, що видається за погодженням з Державним комітетом у справах релігій, не пізніше ніж за 10 днів до проведення заходу.
3. Державному комітетові будівництва, архітектури та житлової політики, Київській міській та Львівській обласній державним адміністраціям забезпечити укладення угод про періодичне використання релігійними організаціями, зазначеними у пункті 1 цієї постанови, культових споруд на умовах, визначених Законом України "Про охорону культурної спадщини" ( 1805-14 ), а також установити контроль за їх виконанням.

Прем'єр-міністр України
А.КІНАХ