законодавство / підзаконні акти / Порядок відтворення втрачених пам'яток / стор. 2.
3. Реставрацiйне завдання.
3.1. Реставрацiйне завдання визначає основнi заходи з вiдтворення втраченої пам'ятки i включає перелiк комплексних науково-дослiдних, проектно-вишукувальних, геодезичних, iнженерно-геологiчних, конструктивних, проектних, реставрацiйних та iнших робiт.
3.2. Реставрацiйне завдання розробляється державною спецiалiзованою проектно-реставрацiйною органiзацiєю, визначеною Держбудом України на пiдставi заявки замовника i рiшення Держбуду про дозвiл на виконання реставрацiйно-вишукувальних робiт, вiдведення земельної дiлянки.
3.3. Затверджене Держбудом України реставрацiйне завдання надається замовнику пiсля сплати ним вартостi його розробки i є одним iз вихiдних документiв, що подається замовником проектно-реставрацiйнiй органiзацiї.
3.4. Реставрацiйне завдання складається згiдно з РНiП 102-84 i його вимоги є обов'язковими для виконання.
3.5. Термiн дiї реставрацiйного завдання - 2 роки. Пiсля цього термiну реставрацiйне завдання пiдлягає продовженню на пiдставi заявки замовника та повторної оплати згiдно з дiючими тарифами.
4. Погодження проектно-кошторисної документацiї.
4.1. Проектно-кошторисна документацiя на вiдтворенння втрачених пам'яток iсторико-архiтектурної спадщини подається на погодження в установленому порядку.
4.2. Проектування вiдтворюваних об'єктiв здiйснюється у двi стадiї: - ескiзний проект реставрацiйного вiдтворення пам'ятки, що становить основну стадiю проектування; - робоча документацiя реставрацiйного вiдтворення пам'ятки. При потребi може бути введена стадiя передпроектних дослiджень та пропозицiй, а також проведено конкурс (в т.ч. мiжнародний) на оптимальний варiант проекту вiдтворення пам'ятки.
4.3. Ескiзний проект реставрацiйного вiдтворення пам'ятки повинен мати опрацьованi варiанти та їх аналiтичнi спiвставлення з обгрунтуванням обраного оптимального варiанту.
4.4. Ескiзний проект подається на погодження у зброшурованому виглядi у складi:
- вихiднi данi;
- iсторико-архітектурна довiдка;
- матеріали досліджень;
- пояснювальна записка з технiко-економiчними показниками;
- генеральний план М 1:500, погоджений у встановленому порядку;
- плани, фасади, архiтектурно-конструктивнi перекрої, iконографiя, демонстративний матерiал, макет (при потребi).
4.5. Ескiзний проект реставрацiйного вiдтворення пам'ятки подається на експертизу в Центральну службу Української державної iнвестицiйної експертизи та на рецензування в профiльнi науково-дослiднi i проектнi iнститути.
4.6. Вибiр оптимального варiанту ескiзного проекту здiйснюється Держбудом України за погодженням з Комiсiєю пiсля всебiчного обговорення, з'ясування порiвняльних характеристик, з урахуванням висновкiв експертиз та рецензiй.
4.7. Рiшення про погодження, вiдхилення або повернення на доопрацювання ескiзного проекту реставрацiйного вiдтворення пам'ятки оформляється вiдповiдним протоколом.
5. Видача дозволу на вiдтворення втраченої пам'ятки.
5.1. Реєстрацiя об'єктiв будiвництва (вiдтворення) втрачених пам'яток iсторико-архiтектурної спадщини незалежно вiд приналежностi дiйснюється органами державного архiтектурно-будiвельного контролю.
5.2. Для одержання дозволу на здiйснення вiдтворення пам'ятки замовник зобов'язаний подати до вiдповiдного органу держархбудконтролю такi документи:
- заяву встановленого зразка з основними показниками щодо вiдтворення пам'ятки;
- рiшення органу місцевого самоврядування про вiдведення земельної дiлянки для вiдтворення пам'ятки;
- акт територiального архiтектурно-планувального управлiння про вiдведення земельної дiлянки в натурi;
- протоколи Комiсiї, Держбуду України, Мiстобудiвної ради про погодження проектної документацiї;
- документ про затвердження проекту;
- довiдку проектної установи про внесення до проекту вимог експертиз;
- будгенплан затверджений архiтектурно-планувальним управлiнням;
- угоду про авторський нагляд та спiльний наказ замовника i генпроектувальника про призначення фахiвцiв для здiйснення авторського нагляду;
- журнал авторського нагляду;
- картку облiку керiвних працiвникiв замовника i будiвельної органiзацiї (технагляду i виконроба);
- пiдписку iнженера по технагляду та наказ про його призначення;
- загальний журнал робiт;
- акт геодезичної розбивки вiдтворюваної пам'ятки;
- затверджену проектну документацiю.
5.3. Прийняття в експлуатацiю вiдтвореної пам'ятки здiйснюється вiдповiдно до чинного законодавства у встановленому порядку.
6. Органiзацiя архiтектурно-археологiчних, геодезичних, топографiчних, iнженерно-геологiчних та iнших вишукувань.
6.1. Архiтектурно-археологiчнi, геодезичнi, топографiчнi, iнженерно-геологiчнi та iншi дослiдження й вишукування здiйснюються згiдно з чинними загально-будiвельними нормами i правилами.
6.2. У разi необхiдностi мають бути проведенi додатковi дослiдження вiдповiдно до рекомендацiй Комiсiї та Держбуду України в обсягах, визначених ними.
|